kurczak po indonezyjsku - indonesian style chicken

East Hampton to miejscowość letniskowa na Long Island, gdzie swoje domy letnie mają najbogatsi ludzie Ameryki i gwiazdy.

W tej miejscowości znajdował się uroczy sklep o nazwie Barefoot Contessa. W delikatesach tych kręcono sceny do filmu ‘Lepiej późno niż później’ z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem. 

Właścicielka sklepu wydała książki z kuchnią ze swoich delikatesów pod tytułem Barefoot Contessa. Sklep jest teraz zamknięty a Ina Garten prowadzi program na Foodnetwork. 

Kuchnia Bosonogiej Contessy jest prosta, bezpretensjonalna i smaczna. W jej pierwszej książce znalazłam ten przepis na kurczaka po indonezyjsku. 

Wypróbowałam go i bardzo do mnie przemówił. Przede wszystkim poprzez prostotę wykonania i niezwykły aromat jaki uzyskujemy dzięki kilku prostym składnikom.

Jeszcze jedna ciekawostka, według Bosonogiej Contessy kurczak ten był ulubionym daniem Lauren Bacall, wspaniałej aktorki, żony Humpfreya Bogarta.

Polecam go, nie zawiedziecie się. Wspaniały i na ciepło i na zimno.

Xo, Lilka


Na  4  porcje 
Składniki:

4 całe nogi kurczaka
4 łyżki miodu
½ szklanki sosu sojowego
2 ząbki czosnku starte na tarce
3 centymetrowy kawałek imbiru starty na tarce


Wykonanie:

W rondelku mieszamy dokładnie składniki marynaty, zagotowujemy.

Kurczaka myjemy i suszymy. Układamy kurczaka w płaskim naczyniu do pieczenia (skórą na dół) i zalewamy go marynatą. Przykrywamy szczelnie folią  i marynujemy przez noc w lodówce.

Wstawiamy naczynie przykryte folią do piekarnika i pieczemy przez pół godziny w temperaturze 180 stopni.

Zdejmujemy folię, kurczaka przewracamy skórą do góry i pieczemy przez kolejne pół godziny.

Kurczak powinien mieć ciemnobrązowy kolor. Podajemy z ryżem kokosowym.