PASZTECIKI Z RUSKIM NADZIENIEM - SAVORY CAKES WITH POTATO AND COTTAGE CHEESE FILLING


Uwielbiam ruskie pierogi, z twarogu, z ziemniakami i dużą ilością cebuli smażonej w oleju. Pikantne od dużej ilości aromatycznego, świeżo zmielonego pieprzu.

Pomysł na wygląd tych pasztecików zaczerpnęłam od Katie Quinn Davies, na której blogu, What Katie Ate, znajdują się empanadas, które wyglądają podobnie do tych ciastek.

Ciasto użyte do pasztecików przygotowałam na bazie serka kremowego. Ciasto jest delikatne, kruche, ale miękkie i przypomina trochę ciasto francuskie. Po prostu pycha.

Nadzienie przygotowałam takie samo jak do ruskich pierogów: ziemniaki ugotowane, przetarte przez praskę, twarożek też przeciśnięty przez praskę i smażona cebula.

Podajemy ciepłe lub w temperaturze pokojowej z konfiturą z czerwonej cebuli. Zestawienie wprost bajeczne.

xx

Na 12-16 ciastek wielkości mufinka 

Składniki:

kruche ciasto na bazie sera:
2  szklanki mąki
200 g solonego masła, pokrojonego na kawałki
1 szklanka serka kremowego

Nadzienie:
2 szklanki ziemniaków mączystych, ugotowanych, przeciśniętych przez praskę
1 szklanka twarogu, przeciśniętego przez praskę
2 jajka
sól i pieprz
2 cebule
olej

Wykonanie:

W mikserze ucieramy masło z serkiem kremowym i mąką. Ciasto zbieramy w kulę, a następnie formujemy w dysk i owijamy folią spożywczą. Wkładamy do lodówki aby ciasto odpoczęło przez minimum 60 minut.

W międzyczasie mieszamy dokładnie twaróg z ziemniakami przeciśniętymi przez praskę, cebulą podsmażoną w 1 łyżce oleju i  roztrzepanymi jajkami. Doprawiamy do smaku pieprzem i solą,

Ciasto wyjmujemy z lodówki. Odrywamy od niego po kawałku o wielkości 3 cm, rozwałkowujemy cienko. Wycinamy koło i wyścielamy ciastem foremkę do muf inek. Powtarzamy czynność z ¾ objętości ciasta i wyścielamy w sumie 12 foremek do mufinów.

Do środka ciasta kładziemy kopiastą łyżkę nadzienia. Pozostałe ciasto rozwałkowujemy, wycinamy z niego mniejsze kółka i przykrywamy nimi nadzienie. Sklejamy ciasto.

Z resztek ciasta wycinamy paseczki i formujemy z nich małe ruloniki, aby utworzyć „uchwyty” na pokrywkach.

Smarujemy ciasto roztrzepanym jajkiem  i pieczemy w temperaturze 180 st. C przez 30 minut.