MANGO SMOOTHIE Z GRANATEM I LIMONKA - MANGO SMOOTHIE WITH LIME AND POMEGRANATEW Nowy Rok moja siostra zawsze gotuje grochówkę, w związku z wiarą, że zjedzenie grochówki w tego dnia  przyniesie szczęście. 

We wczorajszym internetowym magazynie Bon Appetit pojawił się artykul o 10 potrawach, które powinniśmy dla szczęścia zjeść w Nowy Rok. Załączam link tutaj.

I tak, szczęście nam przyniesie zjedzenie 12 winogron o północy. Zjedzenie na śniadanie potrawy z dziurką, na przyklad bajgel lub donat. Zjedzenie w Nowy Rok wieprzowiny. Rozbicie granatu o podłogę i jedzenie jego nasion. Upieczenie ryby z łuskami (nasz wigilijny zwyczaj zachowania łusek z karpia), zjedzenie czegoś zielonego (kolor pieniędzy), zupa fasolowa lub grochowa (vide moja sis), soczewica (przypomina swoim ksztaltem monety) i upieczenie ciasta z monetą w środku.

Trzymając sie tej konwencji u mnie granaty, a wlaściwie smoothie z mango z nasionami granatu. Piękne, pyszne i lekkie. I na szczęście.

xo


Na 4 osoby

Składniki:

2 dojrzałe mango
2 limonki
1 granat

Wykonanie:

Przekrajamy mango na pół, usuwamy pestkę, wycinamy miąższ i miksujemy mango aż otrzymamy gładki mus. Limonki przecinamy na pół, wyciskamy  sok i dodajemy do musu z mango. Owoc granatu przecinamy na pół i wydobywamy nasiona.

Do szklanek wlewamy  ½ szklanki musu z mango. Na wierzch wsypujemy  nasiona granatu.

Możemy schłodzić przed podaniem.